ПАМЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ У ЧАС ВОЄННОЇ НЕБЕЗПЕКИ

• 1. Зберігайте спокій у будь-якій ситуації.Зберігайте психологічну рівновагу , не піддавайтеся інформаційному хаосу, читайте тільки офіційні джерела, реально оцінюйте загрози.
  • 2. Говоріть дитині правду і водночас оберігайте від негативу. У спокій-них умовах поговоріть з дитиною . Інформація може бути різною, але важливо, щоб про приемне.
  • 3. Розробіть спільні плани дій для різних ситуацій. Дошкільники краще сприймають інформацію в ігровій формі. Наприклад, дорослий – капі-тан, а діти – його команда. Прорепетируйте дії кожного учасника в різних ситуаціях: повітряна тривога, вибух, евакуація. Це допоможе уникнути паніки в надзвичайній ситуації.
  • 4. Підготуйте інформацію про дитину. Запишить інформацію про дитину на внутрішньому боці одягу або покладіть папірець у кишеню штанів: ПІБ дитини, дата народження, група крові, повна домашня адреса, номери телефонів батьків, родичів, сусідів.
  • 5. Зберіть тривожні валізки. Збирайте валізи разом з дитиною в ігровій формі. У кожного своя валіза. Це сприятиме формуванню відповідальності. В дитячій валізі можуть бути іграшка, блокнот, олівці, книжка, вологі серветки, пляшечка води.
  • 6. Допоможіть дитині перемикатися зі стресової ситуації. Негативні емоції можуть загострюватися в разі повторення подібних ситуацій. Щоб відвернути увагу запропонуйте випити води, попросити перевірити, чи политі квіти, попросити щось подати.
  • 7. Не забувайте про тілесний контакт. Якомога частіше і більше обіймайте, погладжуйте один одного – і дітей, і дорослих. Під час тілесного єднання в організмі підвищується рівень гармону, що відповідає за відчуття спокою та безпеки.